U përdhunua 12-vjeç, nëna e aktores shqiptare i "bie murit me kokë" që e la vetëm në hotel


Deklarata e Eliza Dushkut se ishte përdhunuar që 12 vjeçe ka tronditur jo vetëm shqiptarët por mbarë Hollivudin si dhe fansat e saj nga mbarë bota.

Përmes një postimi, aktorja e famshme rrëfeu se ishte abuzuar seksualisht në një dhomë hoteli, nga koordinatori i dublantëve, Joel Kraner.


Por pas ngjarjes së rëndë, duket se të gjithë i janë turrur nënës së saj, për shkak se nuk e kishte ndihmuar Elizëm, edhe pse e bija i kishte treguar se çfarë kishte ndodhur.

Megjithatë Judith Dushku duket se është penduar , duke rrëfyer se nuk duhet ta kishte lënë vetëm në hotel, dhe kur e kishte kuptuar gabimin e saj ishte shumë vone.
Përmes një komenti në statusin e Elizës, ajo ka reaguar duke thënë se:

E pranoj ndëshkimin tuaj, si mamaja e Elizës. Jo, nuk kisha frikë se ai do t’i prishte punë me karrierën, sepse për mua s’ka asnjë vlerë. Edhe unë kisha frikë nga Joel Kramer. Vetëm vite më vonë e kuptova plotësisht se çfarë kishte ndodhur.
Në atë kohë, Eliza ishte shumë e frikësuar dhe nuk e tregonte të gjithë historinë. Mendoj se në një mënyrë, po përpiqej të më mbronte duke mos e ditur sepse ajo e dinte sa frikë i kisha burrat e pushtetshëm në sheshxhirim.”

57-vjeçari David Allen Turpin dhe bashkëshortja e tij 49-vjeçare, Louise Anna Turpin, janë arrestuar


Një këngëtar shqiptar është arrestuar ditën e djeshme në prag të një koncerti në Itali. Në pranga ka rënë Ëngjëll Krifa,


Policia bashkiake, e veçanërisht ajo e Tiranës, vijon raprezaljen e saj me të gjithë të pafuqishmit e kryeqytetit, të cilët dalin

Comments